Noltrex Özellikleri

 • Osteoartrit tedavisinde kullanılır.
 • Dokular tarafından absorbe edilmez.
 • Sentetik materyaldir, hayvansal orjin içermez.
 • Gerektiğinde tekrar enjeksiyon yapılabilir.
 • Dokulara zarar vermez.İmmün reaksiyon riski yoktur.
 • Cilt testi gerektirmez.Antibakteriyel aktivitesi kanıtlanmıştır.
 • İmplantasyon alanından başka bir bölgeye göç etmez.
 • Hasta rahatsızlığı minimal düzeydedir.Klinik sonuçları uzun dönemlidir.
 • Non-Toksiktir.Non-Alerjiktir.Non-Mutajeniktir.
 • Bilinen bir komplikasyonu yoktur.
 • Uygulaması kolaydır.

Kıkırdak koruyucu olarak kullanılan diğer tüm polimerlerin aksine, hücresel üç boyutlu poliakrilamid materyali olan Noltrex, sabit belli bir boyutu olan moleküler ızgara hücre yapısından oluşan tek bir makromoleküldür. Fiziksel olarak sinovyal sıvı endoprotezidir. Biyokimyasal olarak kıkırdak harabiyetini kolaylaştıran maddeleri engelleyerek, kıkırdak koruyucu olarak iş görür.

Fizyolojik olarak polimerin aktif merkezleri eklem içi sıvısını adsorbe ederek, eklemin ilk biyokimyasal yapısının geri dönmesi ve normal fonksiyonu için gereken ön şartları yaratır.

Polimer matris içine yerleştirilmiş gümüş iyonları, osmotik ve moleküller arası kuvvetlere bağlı olarak polimerin merkezinden kenarlara doğru sürekli bir gümüş iyonları akışı sağlar. Gümüş iyonları eklem içinde endojen enfeksiyonu baskılar ve iyileştirici bir etki sağlar.

Materyal renginin üniform olmaması moleküler ızgara hücreleri içindeki bağlı ve serbest gümüşün koordineli çeşitli denge oranları nedeniyledir. Gümüş iyonşarının en yüksek konsantrasyonları polimer hücrelerinin yüzeyindedir ve bu da ren yoğunluğu şeklinde gözle görülebilir.

Noltrex, viscosupplementation'a alternatif en iyi çözümdür: Benzeri görülmemiş uzun süreli etkisi ile güvenli ve yenilikçi OA tedavisi olduğu kanıtlanmıştır.

Etkinliği;
Noltrex'i seçenlerden 90%'ı tedaviden memnun kalmıştır. 12 ay sonra bile, Noltrex'i seçenlerin 72%'si ağrısız kalmıştır. Benzeri olmayan bu etkinlik, tekrar tedavi ihtiyacını önemli ölçüde azaltır.

Noltrex™, Avrupa Tıbbi Cihazlar Direktifi 93/42/EEC'nin tüm sağlık ve güvenlik gereksinimlerini karşılar ve 2007 yılında OA tedavisinde kullanılmak üzere CE işareti verilmiştir.

Diz sağlığınız için en iyi tedaviye karar vermeden önce, Noltrex™ hakkında doktorunuza sorun.

Uyumluluğu;
Noltrex™, sınırlı yan etkileri ve 100% bio-uyumluluğuyla güvenlidir.

Biyouyumluluk: Noltrex™ bir poliakrilamid hidrojeldir. Yıllar boyu yapılan araştırmalar göstermiştir ki, poliakrilamid hidrojeller insan dokusuyla fiilen 100% biyo-uyumludur ve hipoallerjeniktir. 1, 2, 3, 4, 5

Aktif güvenlik: Noltrex bileşiminin içerdiği gümüş iyonlar, mevcut endojen enfeksiyonları baskılar ve eklem içi enjeksiyon uygulamasından sonra sık sık meydana gelen iltihabı önler. Yavaşça makromoleküllerin yüzeyine göçen gümüş iyonlar uygulamadan tam resorptiona kadar eklem içinde güvenliği garanti eder.

Yan etkileri: Noltrex™ uygulamasını takiben eklemlerde yanma hissi olan nadir vakalar olduğu bildirilmiştir. Tüm durumlarda şiddeti hafif ya da orta olmuştur ve ortalama süresi 12-24 saattir. Bu ağrı ya non-steroidal analjezi kullanımı ile azaltılabilir ya da bağımsız olarak kendiliğinde gider.

Bazı hastalar, hemen uygulamadan sonra eklem boşluğunda Noltrex™' in jelatinimsi kıvamı kaynaklanan bir yumru hissetmişlerdir. Bu yumru, hasta tarafından ekstremitenin yoğun hareketinden sonra kolayca dağıtılır. Şu ana kadar preparata hiçbir aşırı duyarlılık reaksiyonu bildirilmemiştir. Ağrı ise 3 günden fazla sürmemektedir.